More Website Templates at TemplateMonster.com!

Nowoczesna piekarnia – piece obrotowe

piece obrotoweWysoka jakość wyrobów cukierniczo - piekarniczych zależy od bardzo wielu czynników. Począwszy od surowców, kwalifikacji pracowników, stosowanych receptur, po chyba jedną z najważniejszych rzeczy – sprzęt i urządzenia.

Jeśli już mowa o urządzeniach to takim symbolem każdej cukierni i piekarni są piece. To w znacznej mierze od ich jakości, wydajności i funkcjonalności zależy powodzenie całego procesu produkcji. W ostatnim czasie duże zainteresowanie klientów wzbudzają tzw. piece obrotowe. Te nowoczesne urządzenia pozwalają uzyskać wypieki najwyższej jakości przy stosunkowo niskich kosztach eksploatacyjnych. Piece obrotowe to jakby połączenie pieca wsadowego z obrotowym rożnem. Dzięki obrotowym wózkom, na których układa się wyroby przeznaczone do wypieku, strumień ciepłego powietrza w równomierny sposób dociera do nich, co zapewnia optymalne wykorzystanie energii oraz uzyskanie jednolitego, doskonałej jakości wypieku. Piece obrotowe produkowane są przez szereg producentów, z których między innymi możemy wymienić takie firmy jak np. Hein, Bagmasz, Sveba - Dahlen, RotoReal itd.

Warto powiedzieć, że piece obrotowe to połączenie niezawodności z wydajnością oraz gwarancją najwyższej jakości wypieków.